עולם האפשרויות האין סופיות

בזירה האינטרנטית קיימות עבורכם שתי אפשרויות– לבלוט ולהוביל או להיבלע בין ההמון. בין אם אתם בעלי בית עסק קטן או גדול, חברה או תאגיד, על מנת להגדיל את כמות הלקוחות שלכם ועל מנת לשמור על תדמית חיובית של בית העסק, תצטרכו להשקיע בקידום אתר האינטרנט במנועי החיפוש השונים בפרסום שיווקי מתמיד ברשתות החברתיות ולכוון את העסק אל קהל יעד פוטנציאלי גדול יותר, בהתאם לייחודיות שלכם ובידולכם על פני מתחריכם.

אז מהו בעצם קידום באינטרנט?

קידום באינטרנט באמצעות גוגל ורשתות חברתיות מתחלק בדר"כ ל 2 ל קידום אתרים אורגני ו קידום אתרים ממומן. באמצעות קידום אתרים אורגני אנו יכולים לקדם את האתר שלנו ב כח ה"אינרציה" של גוגל, על ידי כתיבת תוכן איכותי, אופטימיזציה לאתר עצמו ועוד מספר פעולות.

קידום אורגני (SEO)

על מנת להגדיל את כמות הגולשים באתר האינטרנט של בית העסק יש להשקיע בקידום האורגני שלו. הקידום האורגני נעשה באמצעות מילות חיפוש מובילות, יצירת אופטימיזציה באתר וכתיבת תוכן אשר מוחדרות לתוכו מילות המפתח, התוכן יכלול את הטקסט שיופיע בעמודי האתר, כתבות מתחלפות ומאמרים בבלוגים ובפלטפורמות חיצוניות. קידום אורגני הוא השקעה משתלמת לטווח הארוך, שתאפשר לגולשים להיחשף לאתר בקלות דרך הקלדה של מילות מפתח רלוונטיות במנועי החיפוש או דרך קישורים שונים ברחבי הרשת.

קידום ממומן (PPC)

שיווק ממומן (PPC)– הקידום הממומן ידוע גם כפרסום במנועי החיפוש, משמעותו: פרסום מודעות ממומנות המופיעות בראש טבלת החיפוש.

מטרת הקידום הממומן היא למקם אתכם מעל לתוצאות ה-“אורגניות”.
קידום ממומן ייתן לכם תוצאות מידיות בהתאם לתקציב שתשקיעו ובהתאם לאיכות הקידום.
המודעות הממומנות מוצגות בGoogle בהתאם למדד שניתן על פי איכות המודעה ותקציב המימון שלה.
מודעה איכותית בGoogle מוערכת לפי מספר פרמטרים הכוללים בניהם בעיקר את שיעור ההקלקה שלה (CTR), הרלוונטיות שלה למילות החיפוש ודף הנחיתה שלה.

seo קיצור למילה Search Engine Optimization, אופטימיזציה למנועי חיפוש המונח שמש בעלי מקצוע בתחום להתאמת הקוד באתר ומבנה באתר למנועי חיפוש כמו גוגל שסורקים את אתרי האינטרנט על בסיס יומי קבוע,

אופטימיזציה למנועי חיפוש היא תהליך של שיפור האיכות והכמות של תעבורת האתר לאתר או לדף אינטרנט ממנועי החיפוש. קידום אתרים מכוון לתנועה לא בתשלום ולא לתנועה ישירה או לתנועה בתשלום.

s.e.o מתאים לכל בעלי האתרים באינטרנט שרוצים להגדיל את החשיפה האורגנית של אתר הבית שלהם או המותג שלהם ברשת, כך שהלקוחות בפוטנציאל מחפשים את המותג הם נחשפים אילו ישירות בגוגל, וניתן לבחור את ביטוי המפתח שנקדם בו 

גם לפי גוגל יש מאות פרמטרים אשר משפיעים כל קידום אתר בגוגל, החל מהאתר עצמו ועד ל "סביבה האינטרנטית שלו " 

קידום ממומן יותר דומה לליסנג או השכרת רכב, מאשר קניית הרכב עצמו, זה ההבדל הגדול בקידום ממומן כל עוד נשלם תזרום לנו תנועה לאתר, בקידום האורגני תזרום תנועה גם ללא מודעות גוגל.

שילוב של קידום אורגני עם ממומן זה הפתרון שמתאים לעסקים גדולים שרוצים גם יחסי ציבור באינטרנט וגם הכנסה מידית.

קידום ברשתות החברתיות

קידום ברשתות החברתיות ייעשה על ידי שיווק העסק בפלטפורמות המובילות בשוק בניהם Facebook, Instagram, LinkedIn ועוד.
הקידום ברשתות החברתיות יכלול קידום אורגני דרך הקמת עמוד עסקי ועדכון שוטף ע”י קידום ממומן של בית העסק ופרסום מודעות ממומנות.

תוכן עניינים

צריכים קידום אתרים אורגני או ממומן ?

[metform form_id="137"]

איך מתחילים לקדם עסק חדש בשנת 2021?

מדי יום ביומו, מחפשים אלפי משתמשים אחרי המוצרים והשירותים שלך. הפלטפורמות הדיגיטליות הפכו למרכז המשמעותי ביותר לחיפוש אחר מידע אמין, השוואות מחירים ולבניית קהילות סביב רעיונות, יוזמות ומותגים. זוהי כנראה הסיבה שמעל ל-80% מבעלי העסקים בישראל, גדולים כקטנים, כבר בחרו להקים אתר לעסק. שיווק דיגיטלי הפך לחלק בלתי נפרד מקידום עסקים רלוונטי ויעיל ואם עד כה לא הפנמת את החשיבות שלו, אין ספק שמשבר הקורונה היה ההוכחה הניצחת לאפקטיביות שלו.

הכלים שעומדים כיום לרשותך מתקדמים מאי פעם וכדי לשמור על רלוונטיות ולעמוד בתחרות, חשוב שניישם אותם בהקדם. גוגל מקדישה מאמצים רבים כדי לחשוף את המשתמשים לאתרים המתקדמים, האיכותיים והרלוונטיים ביותר וככל שהעסק שלך ימשיך להתחדש, כך גוברים הסיכויים שלך להיחשף ביעילות לקהלים שלך. אלו כמה מהחידושים החמים ביותר שכדאי לכלול באסטרטגיית הקידום שלך.

חיפושים קוליים הפכו לשיקול מרכזי

השוק מוצף היום לפתרונות ניהול בפקודות קוליות. עם עוזרות דיגיטליות כמו Google Assistant, Siri או Bixby ומכשירים חכמים כמו Alexa, אנו עושים שימוש בחיפוש קולי במנועי החיפוש יותר מאי פעם. לכן, קידום עסקים רלוונטי חייב לכלול את האלמנט הזה בחשבון. חיפושים קוליים כוללים היום יותר מרבע מכלל החיפושים ברשת וזהו קהל שחשוב שלא נחמיץ אותו. החשיבות הזו מקבלת משנה תוקף בהתחשב בעובדה שרוב החיפושים הקוליים הם לרוב בביטויי זנב ארוך – חיפושים ארוכים וממוקדים יותר המבוצעים על ידי גולשים המעוניינים לבצע רכישות. לכן, חשוב שנשקיע בביטויים מסוג זה ונסתייע בצוות שיודע כיצד לקדם ביעילות לחיפושים קוליים.

אסטרטגיית הקישורים חשובה מאי פעם

מאז ומתמיד, קישורים נכנסים היוו חלק חשוב ומרכזי באסטרטגיית קידום אתרים אורגני. זהו כלי חשוב להעלאת נפח הטראפיק ולהגיע לקהלים חדשים דרך אתרים אמינים ואיכותיים. כיום יותר מאי פעם, גוגל מייחסת חשיבות רבה לאיכות ונפח הקישורים שלך. ככל שנבצע החלפות קישורים עם אתרים סמכותיים ופופולריים יותר, במגוון רחב ככל הניתן, כך נוכל להעלות את הדירוג של האתר, לשפר את חוויית המשתמש ולהגיע לקהלים רחבים מאי פעם. חשוב לוודא כי איש המקצוע שלך לקידום מנוסה בהחלפות קישורים וכי יש לו גישה טובה לתחום הזה.

תוצאות עשירות – הדבר החם הבא

שמת לב עד כמה דף התוצאות של גוגל השתכלל בשנים האחרונות? כיום ניתן לראות כבר בתוצאות מוצרים נבחרים עם מחירים, חוות דעת ודירוגי משתמשים, שאלות ותשובות, תמונות וסרטונים. התוכן העשיר הזה בתוצאות מתאפשר באמצעות פיצ'ר חדשני המכונה "תוצאות עשירות" או Rich Snippets. זהו אחד האמצעים היעילים ביותר להזנקת הדירוג. מומלץ להסתייע בכלים לשילוב תוצאות עשירות כחלק מאסטרטגיית קידום אתרים בגוגל חדשנית.

הווידאו הרג את כוכב הבלוגים

אין ספק שמאמרי תוכן הם עדיין חשובים ומהווים כלי יעיל לקידום ביטויי חיפוש. עם זאת, נראה שתוכן הווידאו כובש היום את הפלטפורמות הדיגיטליות. יותר ויותר מומחים לקידום אתרים ברשת עושים היום שימש בתכני ווידאו כחלק מאסטרטגיית התוכן ואין על כך כל פלא. זהו אחד התכנים המניעים ביותר לפעולה, הוא מושך תשומת לב ומזמין והוא חושף אותך לנפחי חיפוש חסרי תקדים. ביוטיוב בלבד פועלים כמיליארד משתמשים ומאז שהיא בבעלות גוגל, קל מאי פעם לתייג את הסרטונים ביעילות ולקדם את הערוץ עם כלים חכמים וחדשניים.

עולם הסחר האלקטרוני הולך והופך לזירה המרכזית למכירות ולקידום עסקים. זוהי ההזדמנות שלך לקפוץ על הרכבת הזו ולתת לעסק שלך את הכלים הטובים ביותר להצלחה.

קידום באינטרנט - סרטון תדמית ערן פיקסר

נגן וידאו

מה זה קידום אתרים אורגני?

איש לא יכול היה לצפות את האמצעים שעומדים היום לרשות בעלי עסקים בתחום השיווק. מהפכת המידע שינתה מן היסוד את האופן בו אנחנו שומרים על קשר, צורכים תוכן ומידע ומבצעים רכישות. העולם כולו זמין לנו במרחק קליק אחד ואנו יכולים ליהנות מכל מה שיש לו להציע לנו מכל מקום ובכל זמן דרך המכשירים הניידים. מדובר בכלי עוצמתי לקידום המותג שלך ואם לא נמנף אותו כהלכה, יהיה לנו קשה מאוד לעמוד בתחרות.

אם כבר הפנמת את העובדה הזו והתחלת לבנות את אסטרטגיית השיווק הדיגיטלית שלך, בוודאי כבר יצא לך לשמוע לא פעם את המושג קידום אורגני, או SEO. זהו אחד האפיקים החשובים ביותר שננקוט בהם במסגרת תהליך קידום עסקים בדיגיטל והוא מורכב ממספר אלמנטים מרכזיים. כאן נסביר מה זה בעצם קידום אורגני ומדוע הוא כה חשוב.

ממה מורכב קידום אורגני?

להבדיל מקידום ממומן, המתבצע על ידי רכישת מודעות בגוגל או ברשתות החברתיות, קידום אורגני הוא מרתון למרחקים ארוכים. מדובר למעשה במערך רחב היקף של היבטים שאנו מתייחסים אליהם באופן שוטף כדי להבטיח שהאתר שלנו יעמוד בקריטריונים המחמירים ביותר של כלי הדירוג של גוגל וכדי לשמור את האתר במקום טוב בדפי התוצאות. האלגוריתמים של גוגל משתפרים ומתפתחים כל הזמן וככל שנישאר עם אצבע על הדופק, נוכל להבטיח שהאתר שלנו יהיה בדירוג גבוה. בהתחשב בעובדה שהרוב המכריע של המשתמשים לא טורחים לדפדף על העמודים הבאים של תוצאות החיפוש, יש לכך חשיבות רבה בתהליכי קידום עסקים. אלו כמה מהאלמנטים המרכזיים שעלינו להתייחס אליהם.

מילות מפתח

עד לאחרונה, מילות המפתח היו האלמנט העיקרי בו עסקו מקדמי אתרים. אמנם היום ישנם היבטים רבים אחרים שיש לקחת בחשבון, אבל אין ספק שמחקר מילות מפתח ראוי הוא עדיין היבט חשוב מאוד בקידום עסקים אורגני.

הייעוד העיקרי של גוגל הוא לסייע למשתמשים למצוא את התוצאות הרלוונטיות ביותר לחיפושים שלהם. לכן אנו, כמקדמי אתרים, צריכים ללמוד כיצד "להיכנס לראש" של קהלי היעד וללמוד כיצד הם מחפשים את המוצרים והשירותים שלך. במובנים רבים, קידום עסקים הוא מוצלח ככל שאנחנו יודעים מה הרגלי החיפוש של הקהלים שלנו. ככל שמילות המפתח יהיו מדויקות יותר, כך סביר להניח שנזכה לחשיפה גבוהה יותר ונמצא משתמשים שמוכנים לרכישה.

כאשר אנו חוקרים מילות מפתח, חשוב לחפש מילות בעלות שיעורי חיפוש גבוהים ותחרות נמוכה ובמקביל, לחפש אחר ביטויי "זנב ארוך". כלומר, ביטויים ארוכים וספציפיים יותר. אלו יאפשרו לנו למצוא גולשים שכבר יודעים בדיוק מה הם רוצים. מטבע הדברים, נגיע ליותר משתמשים שחיפשו "טרמפולינות בראשון לציון", אבל משתמש שחיפש "טרמפולינה מרובעת בינונית בצבע שחור בראשון לציון", הוא משתמש שיהיה קל בהרבה להמירו ללקוח.

אסטרטגיית תוכן

האם כבר יצא לך לשמוע את המשפט "התוכן הוא המלך"? כיום זוהי הפילוסופיה המרכזית שמניעה מומחים לקידום אתרים ברשת. הצרכנים הדיגיטליים רוצים חוויית רכישה איכותית ובעלת ערך מוסף. כדי להבטיח שאכן כך יהיה, עלינו להעניק להם תוכן אינפורמטיבי, מעניין ומהנה. תיאורי מוצר מקיפים, תמונות מפורטות וסרטונים המתארים כיצד משתמשים במוצר או שמציגים לקוחות עבר עושים בהם שימוש הם כלים חשובים כדי להעשיר את האתר ולחשוף אותו למקסימום משתמשים.

לכן, קידום אתר  אפקטיבי מתחיל בתכנון אסטרטגיית התוכן שלך. עם המומחים הנכונים, יהיה באפשרותך ליצור ערוץ יוטיוב עשיר, בלוג מאמרים מרתק, ניוזלטרים וערוצי תוכן רבים אחרים שיאפשרו לך ליצור קהילות של משתמשים הנסובות סביב המותג שלך.

קידום מבוסס מיקום

רוב החיפושים נעשים כיום על ידי משתמשים ממכשירים ניידים בעודם בדרך. לכן, קידום ביטויים מבוססי מיקום כמו "טרמפולינות באשדוד" או "בריכות ילדים בחולון" חייבים להיכלל באסטרטגיית הקידום שלנו. ככל שמדובר בקידום עסקים מקומי בעלי מתחם פיזי, זהו אחד הכלים החשובים ביותר שלך. גוגל מאפשרת לבעלי עסקים לקדם את העסק גם ב-Google Maps ו-Google My Business כדי להציב את העסק בלב שירותי המיקום של גוגל ולהגיע לקהלים רחבים.

חוויית משתמש

ככל שהאתר יהיה נוח ומזמין יותר לשימוש, כך הוא ימשוך יותר מבקרים ויאפשר להם לבקר בו זמן רב יותר. נראות נעימה, תהליכי רכישה אינטואיטיביים ונוחים, זמני טעינה ראויים וניווט ברור ונגיש יוכלו להעלות את הדירוג של האתר שלך בצורה משמעותית.

להזניק את אמינות אתר העסק לגבהים חדשים

מעל הכול, קידום אתרים בתוצאות האורגניות מקנה לך סמכות ואמינות. אחרי הכול, כל בעל עסקים עם תקציב ראוי יכול להציב את עצמו בראש התוצאות הממומנות, אבל כדי להגיע לתוצאות האורגניות, יש להשקיע בתוכן ובעיצוב האתר. משתמשים רבים מודעים לכך וסומכים הרבה יותר על אתרים שנמצאים בדירוג גבוה באופן אורגני.

עם הצוות הנכון, ניתן ליהנות מכל היתרונות הללו ולהגיע לשיעורי חשיפה חסרי תקדים.

קידום בית מלון בישראל

ענף התיירות הישראלי תחרותי ביותר, ובתי המלון נדרשים להתמודד על תשומת הלב של אורחים פוטנציאליים מכל רחבי העולם. קידום יעיל של בית מלון הוא חיוני

קרא עוד »

קידום בית מלון בישראל

ענף התיירות הישראלי תחרותי ביותר, ובתי המלון נדרשים להתמודד על תשומת הלב של אורחים פוטנציאליים מכל רחבי העולם. קידום יעיל של בית מלון הוא חיוני

קרא עוד »
דילוג לתוכן