התאמת ערוצי השיווק אופטימליים

הקדמה

עולם האינטרנט הוא עולם בלתי מוגבל של לקוחות פוטנציאליים. כשאנו רוצים לקדם עסק מסוים נצטרך לבחור בקפידה את ערוצי השיווק האופטימליים עבור העסק, זאת על מנת להגיע לניצול מיטבי של המשאבים שנשקיע בשיווק ובפרסום- אם מבחינת זמן ואם מבחינת תקציב. שיווק נכון הוא עניין שדורש מחקר מקדים ומעמיק.

אז כיצד מתאימים את הפרסום של העסק שלך לקהל היעד הרלוונטי?

לצורך משימה זו נידרש לענות על שאלות הנוגעות לאפיון של קהל היעד. תחילה על המשווק להבין מיהם הלקוחות הפוטנציאליים של המוצר או השירות שהוא מספק. מי יוכל להיעזר במוצר או בשירות הנ"ל? בהמשך על המשווק לאפיין את אותם הלקוחות– מהם הגילאים שלהם? אזורי המגורים? לאילו ארגונים הם יכולים להשתייך? באילו אתרים הם נוהגים לגלוש ברשת?

לאחר אפיון נכון ומדויק נוכל להמשיך הלאה לשלב הבא בתהליך- קידום פעיל ברחבי הרשת. כעט שאנו יודעים מיהם הלקוחות שלנו ומה מאפיין אותם, נוכל לבחור בחוכמה את ערוצי השיווק הרלוונטיים ביותר. נוכל לפרסם את העסק באתרים שמצאנו כנצפים ביותר על ידי הלקוחות הפוטנציאליים ובנוסף נוכל לפרסם בפלטפורמות שונות המציעות כלים המאפשרים לנו לפלח את קהל היעד, כגון פייסבוק או אינסטגרם, המציעים שימוש בפרסום ממוקד לפי פרמטרים שונים כגון: מיקום מגורים, מין וגיל.

קידום אתרים בגוגל – קידום אורגני? קידום ממומן? אני הייתי משלב בין השניים… כמובן שהיינו מקימים בגוגל מפה לעסק.

קידום עסק בפייסבוק – תחזוקה נכונה של עמוד העסק, קידום ע"י תוכן ממומן, שיתוף בקבוצות, ניהול תחרויות נושאות פרסים

קידום באינסטגרם – קידום ע"י קמפיינים ממומנים, הבנה כיצד לצבור כמות גדולה של עוקבים רלוונטיים, פרסומים בסטורי, שימוש בהאשטאגים רלוונטיים

לחצו כאן – מה זה גוגל לעסק שלי ? 

מה במאמר?

דילוג לתוכן