מי צריך ניהול מוניטין ברשת?

מוניטין כבר הפך מזמן  לחלק בלתי נפרד מהצלחה של כל עסק. מוניטין הוא שמו הטוב של העסק ואיזו תדמית יש לו בקרב הציבור. כיום אנחנו חיים בעידן בו כל אדם שמחפש שירות או מוצר פונה לגוגל. לבצע השוואה לחפש המלצות וביקורות. מספיק ביקורת אחת שלילית שתגרום לו לעבור למתחרה. ניהול מוניטין ברשת מתייחס לנראות של כל עסק בעולם הדיגיטלי. זה כולל תוצאת חיפוש בגוגל. אזכורים ברשתות החברתיות ובאתרי אינטרנט שונים. לצד הביקורות החיוביות יכולות להיות ביקורות שליליות. לעיתים היד של הלקוח קלה על המקלדת והוא יכול שלא בצדק לכתוב ביקורת שלילית.

מי צריך ניהול מוניטין ברשת?

בעידן הנוכחי ניהול מוניטין ברשת משפיע באופן ישיר על איך יראה העסק של כל אחד מאיתנו. לא רק איך לקוחות פוטנציאליים רואים את העסק גם על החיים האישיים. מצב בו קיימים לעסק אזכורים שליליים או כתבות לא מחמיאות זה יכול להשפיע על בעליו באופן ישיר. על היכולת שלו לקבל הלוואות, סחורה מספקים ועוד. תלוי מה רמת הביקורת השלילית והיכן היא מופיעה.

אלו דברים יכולים ליצור מוניטין שלילי ברשת:

 1. ביקורת שלילית.
 2. דירוג נמוך בגוגל.
 3. כתבה שלילית באתר חדשותי.
 4. פסקי דין שמופיעים באינטרנט.
 5. שיימינג ברשתות החברתיות.

אם כך מה הפתרון?

ניהול מוניטין ברשת דורש ידע ומקצועיות. הבנה ובקיאות בקידום אורגני וממומן ובאיך עובדים את הדברים מאחורי הקלעים. ישנם ביקורות ואזכורים שליליים שניתן להסיר וישנם כאלו שיהיה קשה מאד לערער עליהם. קידום חיובי יכול בהחלט לדחוק החוצה את הביקורות השליליות ולהעביר אותם מהדף הראשון לתוצאות חיפוש רחוקות יותר.

הנוכחות הדיגטלית של כל עסק צריכה להיות בראש מעייניו. כדי להתנהל בצורה נכונה עליו ליצור נכסים דיגיטליים על שמו, דרכם הוא יוכל לשלוט על חלק מהביקורות. נכסים דיגיטליים כדוגמת בלוגים, רשתות חברתיות (פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, לינקדאין), ערך ויקיפדיה. כל אלו אהודים מאד על גוגל ומקודמים לראש הדף כאשר הם מנוהלים נכון. בנוסף לכך יש להשתמש בקישורים לכתבות מחמיאות, למידע או לערך שקשור לעסק.

ניהל מוניטין באופן מקצועי.

תהליך ניהול מוניטיו דורש עקביות ומיומנות ועליו להיעשות לאורך זמן. לבעל עסק יש המון דברים לנהל ולרוב לא יהיה לו זמן וידע לבצע ניהול מוניטין ברשת באופן שוטף ומקצועי. שכירת שירות חיצוני של איש מקצוע שיבצע את הניהול באופן שוטף חמור את המצב מידי יום וידע לטפל בכל אזכור או בעיה שצצה בצורה מיומנת מקצועית ושוטפת.

קצת על התהליך.

בשביל לתחזק ניהול מוניטין באופן מקצועי יש לבצע אבחון ראשוני מעמיק. ישנם עסקים שאינם מופיעים בכלל במנוע החיפוש וישנם כאלו שנמצאים אך עם אזכורים שונים שלא בהכרח מקדמים אותם. לפי האבחון הראשוני מגיעים למסקנות ובונים תכנית עבודה.

שיפור מוניטין יעיל ייצר אזכורים חיוביים ויעלה אותם לראש הדף במנוע החיפוש. בכך יידחקו האזכורים השליליים מטה עד שיעלמו מעייני המחפש. בחלק מהמיקרים יידרשו הסרות של תכנים במידה וזה אפשרי. בד בבד עם יצירת תכנים חיוביים ומאמרים קידומיים איכותיים. נוכחות פעילה ברשתות החברתיות תפעל לקידום העסק ותתן לו ערך מוסף משמעותי. השקעת משאבים בקידום העסק בכל הפלטפורמות והערוצים צריכה להיות מושקעת ומקצועית בדגש על תכנים רלוונטיים ועל פי הקריטריונים המדוייקים של מנוע החיפוש.

כיצד להשיג ביקורות עבור העסק שלך בגוגל מפות ?

מנוע החיפוש משתמש בביקורת כאשר הוא רוצה לדרג בתוצאות החיפוש המקומי, למשל חברה בניית אתרים בעיר מסוימת לדוגמה חברה לבניית אתרים בתל-אביב זוכה להמון ביקורות חיוביות היא תעלה ברוב הזמן ראשונה בעמוד חיפוש המפות של גוגל, בסופו של דבר הרי 89 אחוז מהאנשים משתמשים בגוגל למצוא דברים שהם רוצים אז די חשוב לנו לנהל שם תדמית חיובית, ישנם ביקורות לא רק בגוגל אלה בעוד מקומות באינטרנט, למשל אם נכנס לאתר של איזי נוכל לראות את רוב הביקורת שנאספו עלינו ברשת האינטרנט.

אז איך נשלוט בביקורות גוגל שיש עלינו ברשת ?

 1. תגובות, נשתדל להגיב למדרגים אותנו ברשת גם אם דירגו אותנו לא בחיוב, עדיין נשתדל לענות בחיוב. 
 2. במידה ואורח נהנה אצלנו מאוד אפשר להגיד לו שהוא מוזמן לרשום את ההתרשמות שלו מהעסק שלנו בגולג מפות. 
 3. נעודד אורחים לרשום עלינו ביקורות ברשת בעזרת חומר פרסומי נוסף מחוץ לרשת האינטרנט, למשל כשנשלח להם פיצה אפשר להוסיף על קרטון הפיצה בצורה יפה דרגו אותנו בגוגל עם QR קוד.
 4. ניתן שירות יוצא דופן ללקוחות שלנו והם ממש ירצו לפרגן לנו. 
 5. ענו לגולשים אשר שולחים לכם הודעות בגוגל לעסק שלי, ניתן לפתוח את האופציה לאחר שהבעולות על פרופיל העסק היא שלכם (ניתן לאשר בטלפון או מכתב)מדריך גוגל לעסק שלי  במדריך כאן תוכלו לפתוח לעצמכם מפה בגוגל לעסק שלי.
 6. ניתן לחבר את גוגל לעסק שלי (מפות) למודעות גוגל שלנו שזה מדהים לעסקים שרוצים לפרסם לפי מיקום .
 7. גוגל יודע שדירוג לקוחות מקבלת משמעות אצל הגולשים ובדר"כ זאת השפעה מספר אחת על החלטת הקנייה. 
 8. בקש מלקוחות ותיקים שלך שידרגו אותך, למשל אם אתה בונה אתרים באילת, תבקש מכל מי שלקוח שלך כבר מספר שנים לדרג אותך בגוגל.
 9. פרסם פוסטים בפרופיל העסקי שלך בגוגל זה אפרי, פוסטים יגדילו את החשיפה של הדף שלך בגוגל ורוב הסיכויים את מעורבות הגולשים ואת הדירוגים שלכם לאורך זמן.
 10. ענו על שאלות גולשים שנמצאים בפרופיל שלכם מכיוון שאתם לא יכולים לכבות את האופציה הזאת אז עדיף לענות לכולם.
 11. הגדירו התראות בטלפון הנייד שלכם ותהיו זמינים ללקוחות שהגיעו מגוגל לעסק שלי כך גם תוכלו לענות לביקורות פחות חיוביות בזמן ואולי הלקוח ישנה את דעתו :). 

  בהצלחה  

קידום אתרים באילת – איך עושים את זה נכון?

באילת ישנם עסקים רבים הפועלים לנתינת שירותים מגוונים לתושבי העיר ולמבקריה ובפרט בתחום התיירות.
כל בעל עסק יודע שכיום הזירה המרכזית של תחרות בתי העסק, מתקיימת בעולם הדיגיטלי ובמדיה.
כל בעל עסק חייב אתר עסקי אטרקטיבי ומושך וזה עוד לפניי שנדבר על שיטות הקידום השונות במדיה.
כאשר בונים אתר אנו ממליצים לכם על פלטפורמת ה'וורדפרס', מלבד זאת שהיא הפלטפורמה המובילה כיום בתחום היא מאפשרת גישה קלה ומהירה לבעל העסק כאשר הוא מעניין לעדכן את תוכן האתר ללא תלות בגורם חיצוני.

לאחר שבניתם אתר אטרקטיבי ומושך המאופיין בהתאם לבית העסק שלכם, זה הזמן לקדם אותו!
מה פשר המילה קידום אתם שואלים? הכוונה היא להגדיל את החשיפה של האתר בקרב קהלים ייעודיים ולהעלות את דירוגו במנועי החיפוש.
הקידום כיום מתחלק לשני סוגים – אורגני וממומן. (כמובן שחייב ל בנות אתר אינטרנט ) שיהיה אפשר לקדם.
קידום אורגני הוא באמצעות  הזנת תוכן באופן קבוע ורציף עם מילות מפתח המאפיינות את בית העסק ושירותיו. ככל שתשקיעו בקידום האורגני לאורך זמן כך תראו תוצאות גדולות יותר בעתיד.

קידום ממומן הוא כשמו כן הוא ע"י מימון של גוגל, כלומר משלמים לגוגל על מנת שהמודעות שלכם או לחלופין האתר יהיה בראש הדף כאשר הגולש מחפש את השירות שבית העסק שלכם מציג.
כאשר מדברים על אתרים עסקיים באילת, הלא היא עיר התיירות, רצוי ואף מומלץ שתהיה לאתר גם גירסא באנגלית. אם ישנה אפשרות גם לגירסא ברוסית וצרפתית מה טוב ומה נעים, כל המוסיף הרי זה משובח.

גם כאשר מציגים באתר שפות שונות רצוי כמה שיותר מילות מפתח המאפיינות את האתר.
מילות מפתח אלו מתקשרים לאלגוריתם הרצים ברשת ומחזקים את הדירוג של האתר במנוע החיפוש של גוגל.

ככל שהדירוג במנוע החיפוש יהיה גבוהה יותר ככה החשיפה של האתר תהייה גדולה יותר.
כמו כן, ככל החשיפה תהייה גדולה יותר ככה הכניסות יהיו גדולות יותר מה שגם משפיע על דירוג האתר.
אין ספק שטיפוח האתר ותחזוקתו זוהי השקעה משתלמת.