בניית אתרים בוורדפרס

בניית אתרים בוורדפרס

אתר אינטרנט הוא דבר חשוב ובסיסי מאוד כיום לצורך שיווק ופרסום עסקים. ישנן לא מעט מערכות כיום המשמשות לצורך בניית אתרים מכל סוג. אולם, אחת המערכות הפופולאריות ביותר כיום לצורך בניית אתרים היא מערכת וורדפרס. מה זה וורדפרס? ובכן, מדובר במערכת אשר משמשת לצורך בניית אתרים רבים כגון: בניית אתר תדמית, בניית אתר חנות או חנות אינטרנט ועוד. לא מעט אנשים מנסים לבנות אתר משלהם באמצעות מערכת זו באופן עצמאי בשל הקלות שבה ניתן לבנות אתרים על ידי המערכת הזו. אולם, על מנת שהאתר אכן יהיה איכותי ויענה על ייעודו, כדאי להיעזר באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום בניית אתרי וורדפרס.

למה דווקא וורדפרס ? 

לוורדפרס ישנם לא מעט יתרונות. היתרון המרכזי של מערכת וורדפרס הוא התמיכה המלאה שלה בעברית, דבר אשר מקל על תהליך בניית האתר. מעבר לכך, אתרי וורדפרס עובדים על מערכת קוד פתוח, כלומר, האדם שבונה את האתר הוא בעל הבית הבלעדי על האתר עם כל המשתמש מכך. תוכנת וורדפרס היא תוכנה נוחה להפעלה ולשימוש ואין כמעט דבר כיום שבלתי אפשרי לעשות בוורדפרס. מערכת וורדפרס טובה מאוד לקידום האורגני, בשל העובדה שקל מאוד לעדכן אותה וכן, בשל העובדה שיש בה תוספים רבים שמאפשרים למקסם כל עמוד באתר לצורך SEO. כפי שניתן לראות, למערכת וורדפרס יש לא מעט יתרונות ולכן, כאשר מעוניינים לבנות אתר אינטנט, כדאי לבחור דווקא במערכת זו לצורך בניית האתר.

כיצד בונים אתר במערכת וורדפרס

בניית אתרים במערכת וורדפרס היא דבר פשוט באופן יחסי. מכיוון שוורדפרס היא מערכת בקוד פתוח, אז בכדי להשתמש במערכת ולהתקין אותה על השרת שלכם, אין צורך לשלם כסף. לרוב ניתן להתקין את וורדפרס בהקלקת עכבר פשוטה על המחשב. לאחר שמורידים את התוכנה יש צורך לפתוח מסד נתונים. מדובר על פעולה די פשוטה ויש לא מעט מדריכים ברשת אשר מעניקים את המידע הנחוץ אודות ביצוע פעולה זו. לאחר שמגדירים את ההגדרות הרלוונטיות, מגיעים למסך הניהול הרשאי של וורדפרס. האתר עצמו מורכב מדפים אשר מהווים עמודים סטטיים באתר שלרוב לא משתנים כגון: עמודי אודות, צור קשר ועוד. מעבר לדפים יש פוסטים אשר דומים לפוסטים בפייסבוק אך הם ארוכים יותר ומוצגים על פי סדר כרונולוגי.  כמו כן, יש את התפריטים אשר באמצעותם מנווטים באתר. ניתן לבנות תפריטים מותאמים אישית או שניתן לתת למערכת לבנות בהתאם לעמודים הקיימים באתר. כמו כן, ניתן למצוא במערכת אלמנטים שונים אשר ניתן למקם בחלקים קבועים באתר. תבניות וורדפרס יקבעו איך האתר שלכם יראה.

תבניות וורדפרס

כל תהליך בניית אתר וורדפרס, מתחל עם תבנית. למערכת וורדפרס ישנן תבניות בסיסיות, כאשר לכל תבנית יש חלוקה לכמה איזורים. באתר הרשמי של וורדפרס ניתן למצוא מגוון רחב של תבניות המתאימות לשפה העברית. סוגי התבניות שניתן למצוא במערכת זו הן:

  1. תבניות חינמיות וורדפרס- מדובר על תבניות חינמיות בסיסיות שניתן להשתמש בהן לצורך בניית האתר. לא מעט מהתבניות הללו הן תבניות מעולות ויעילות מאוד לתהליך בניית האתר.
  2. תבניות פרמיום- מעבר לתבניות הבסיסיות החינמיות שיש במערכת וורדפרס, ניתן למצוא במערכת זו תבניות אשר קרויות תבניות פרמיום. מדובר על תבניות שיעלו לכם מעשרות שקלים ועד מאות שקלים. חשוב מאוד לזכור שככל שהתבנית תהיה מורכבת יותר, כך היא תהיה גמישה יותר.

חוץ מתבניות וורדפרס ישנם תוספים לוורדפרס. מדובר בעצם על כלים אשר מרחיבים את האפשרויות של וורדפרס. את התוספים ניתן למצוא בחינם או בתוספת תשלום. ניתן להשתמש במגוון רחב של תוספים, אולם, חשוב מאוד שלא להגזים בכדי שלא להעמיס על השרת.

האם ניתן לבנות אתר וורדפרס באופן עצמאי

לא מעט שואלים את עצמם, האם ניתן לבנות אתר וורדפרס באופן עצמאי. לכאורה, מדובר במערכת קלה, נוחה ופרקטית מאוד, אף האם באמת כל אדם יכול לבנות באמצעות מערכת זו בדיוק את האתר שבו הוא מעוניין? ובכן, מדובר על מערכת אשר ניתן להפיק ממנה לא מעט. לא פעם, השימוש במערכת גוזל מהאדם לא מעט זמן ואנרגיות, בייחוד בשל האופציות המגוונות הקיימות במערכת. מכיוון שמדובר בזמן יקר לבעל עסק או איש מקצוע פרטי, כדאי מאוד לבחור בחברה העוסקת בתחום בניית אתרי וורדפרס, אשר תבצע את תהליך בניית האתר בצורה הטובה ביותר אשר תענה על כלל הצרכים שלכם. כמובן שחשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום בניית האתרים הללו וכמובן שיש צורך לבחור בחברה אשר אנשי המקצוע שלה מוכשרים מאוד בכל הנוגע לבניית אתרי וורדפרס. ככל שהאתר שאתם רוצים הוא אתר מורכב יותר, כך יקח לכם זמן רב יותר להקים אותו. אולם, העובדה שמדובר על מערכת בעלת קוד פתוח ותבניות קבועות, הרי שתהליך בניית האתר יהיה קל יותר מתהליך בניית אתר באמצעות מערכות אחרות.

דברים שחשוב לקחת בחשבון בטרם בונים אתר וורדפרס

אם אתם שואלים את עצמכם למה וורדפרס, הרי שבוודאי קיבלתם את התשובות לשאלה זו במאמר הנוכחי. אולם, חשוב מאוד לדעת שעל אף שלמערכת וורדפרס יש מגוון יתרונות, הרי שחשוב מאוד לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים בטרם מתחילים בתהליך בניית אתר וורדפרס. הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא מהו סוג האתר אשר אתם מעוניינים לבנות. מערכת וורדפרס מתאימה בעיקר עבור אתרים שהדגש שבהם הוא על תוכן, על כן, מדובר על אתרים אשר רלוונטיים מאוד לתהליך קידום אתרים אורגני. אתרי וורדפרס מתאימים מאוד עבור אתרי תדמית, אתרי חדשות, בלוגים ועוד. על אף שניתן להקים חנות וירטואלית באתר וורדפרס, הרי שלא כדאי להשתמש בוורדפרס למטרה זו, אלא בתוכנות אשר מעניקות מראש לאתר את האפשרות להיות אתר מכירתי.

דבר נוסף שחשוב מאוד לתת עליו את הדעת בטרם מתחילים לבנות אתר וורדפרס הוא האבטחה של האתר. מכיוון שאתר וורדפרס הוא אתר פופולארי מאוד, הרי שלא מעט האקרים מנסים לפרוץ לאתרים מעין אלה בטכניקות שונות. לכן, לא תמיד האבטחה של האתר מסוג זה תמיד איכותית ויש צורך לעדכן אותה מדי פעם ולשים לב.

דבר נוסף שחשוב לדעת על אתר וורדפרס הוא שמערכת זו מתאימה בעיקר עבור אתרים עם מספר מנהלים או עורכים, אשר לכל אחד מהם יש הרשאות שונות לאתר זה. מכיוון שמדובר באתר בעל קצב צמיחה גדול ומשמעותי, הרי שכדאי מאוד להאציל סמכויות באתר ולא למנות מנהל או עורך יחיד שיבצעו את כלל הפעולות הרלוונטיות באתר.

אתרי וורדפרס- כיצד תעשו את זה נכון

אם החלטתם ללכת על אתר וורדפרס, זה הזמן שלכם לחפש את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום בניית אתר מעין זה ובתפעולו השוטף. על אף שכאמור מדובר במערכת שפשוט באופן יחסי לבנות בה אתר אינטרנט וכן, על אף שכיום יש קהילה גדולה מאוד של משתמשי וורדפרס אשר יכולה להעניק תמיכה בכל שלב של בניית האתר או תפעולו, הרי שהכי טוב זה פשוט לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום בניית האתרים הללו, על מנת שהאתר יענה על מטרותיו באופן האידאלי מכל הבחינות.

מה במאמר?

דילוג לתוכן