איך לקדם עסק בישראל 2019 ?

קידום עסקים בישראל

בישראל ישנם לא מעט עסקים. כמובן שמרבית העסקים אינם יחידים בתחומם וישנם לא מעט עסקים אשר מציעים שירותים או מוצרים זהים או דומים. לכן, כל בעל עסק בישראל מכיר ומבין בחשיבות של בידול העסק שלו ושיווקו באופן אשר יציב אותו בקדמת הבמה של העסקים ויגרום ללקוחות לבחור דווקא בו על פני העסקים המתחרים. ככל שהשיווק והפרסום מדויקים ונכונים יותר לצרכי העסק, כך העסק יהיה ריווחי יותר ונבחר יותר. עבור שיווק עסקים מוצעות כיום פלטפורמות רבות. הפלטפורמות אשר היו רלוונטיות בעבר עבור שיווק ופרסום עסקים, לא בהכרח רלוונטיות כיום. לכן, כל בעל עסק חייב לזהות את הפלטפורמות הרלוונטיות ביותר כיום עבור שיווק ופרסום עסקים ולבחור בהן. מכיוון שכל עסק מגדיר מראש תקציב עבור שיווק ופרסום, יש צורך לנצל את התקציב בצורה היעילה ביותר ולהשיג את המקסימום שניתן להפיק מפרסום במסגרת תקציב נתון.


שיווק דיגיטלי לעסקים

כל עסק המעוניין לשווק את עצמו בצורה היעילה והאיכותית ביותר כיום, חייב לבחור בשיטת השיווק הטובה ביותר כיום, הלא היא שיטת השיווק הדיגיטלי. שיטת השיווק הדיגיטלי מאפשרת לכל עסק להציג את היתרונות שבו על פני העסקים האחרים ולהגיע לקהל יעד פוטנציאלי רחב ומשמעותי. האינטרנט מהווה כלי שיווקי חזק יותר. מיליוני אנשים מכל רחבי העולם גולשים מדי יום ביומו באינטרנט. בכדי לנצל את היתרונות של האינטרנט, יש צורך לזהות את הדרכים הנכונות לשיווק בו ולבחור בהן. בשלב הראשון כל עסק חייב לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר לצורך בניית אתר אינטרנט עבורו. אתר אינטרנט מהווה את הפנים של העסק. אתר אינטרנט עסקי חייב להבנות לאחר תהליך אפיון, בהתאם למטרות של העסק, לצרכים, למיתוג שלו ולכלל היתרונות שלו על פני עסקים מתחרים לו. האתר חייב להכיל את כל המידע הנחוץ אודות העסק, דרכי יצירת קשר קלות ונוחות ואופציה לרכישת מוצרי או שירותי העסק באופן מקוון, במידה ובעל העסק מעוניין בכך. האתר חייב להיות נוח לגלישה על מנת ליצור חווית משתמש ומעוצב באופן מרשים וייחודי. אין ספק שיש לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום בניית אתרים, בכדי לבנות אתר עסקי.

קידום אתרים

כמובן שלא די בבניית אתר אינטרנט גרידא לצורך קידום עסקי. האתר, איכותי ומרשים ככל שיהיה, לא יענה על מטרותיו השיווקיות אם לא יקודם. מכיוון שגוגל מהווה כיום את מנוע החיפוש החזק ביותר ומכיוון שכמעט כל אדם אשר זקוק למידע כלשהו אודות עסק, מוצר או שירות, יחפש אותו באמצעות מנוע החיפוש של גוגל, הרי שיש צורך לקדם אתרים במנוע החיפוש גוגל. מה הכוונה? על מנת שהאתר יופיע בין תוצאות החיפוש הראשונות בעת חיפוש שלך גולש אודות מוצרי או שירותי העסק, יש צורך לבצע פעולות שונות שיגרמו לאלגוריתם של גוגל לזהות אותו כאתר שרלוונטי לגולש ולגרום לו להופיע בתוצאות החיפוש הראשונות. קידום במנוע החיפוש גוגל יכול להתבצע כיום באמצעות שתי שיטות קידום מרכזיות: שיטת הקידום האורגני או שיטת הקידום הממומן. לכל אחת משיטות השיווק יש את יתרונותיה ובכדי להגיע לתוצאות מרשימות בתחום קידום עסק, לא פעם כדאי לשלב בין שיטת הקידום האורגני לבין שיטת הקידום הממומן.

קידום אתרים ממומן

אם ביצעתם חיפוש במנוע החיפוש בגוגל, בוודאי שמתם לב שבין תוצאות החיפוש מופיעות תוצאות חיפוש ממומנות. המודעות הממומנות אודות עסק, מוצר או שירות, הן מודעות אשר מיוצרות במהלך קמפיין ממומן בגוגל אשר עומד מאחוריו עסק כזה או אחר. קמפיין ממומן יציע לכל עסק את האפשרות ליצור מודעה, אשר תופיע בין תוצאות החיפוש הראשונות בגוגל, במהלך חיפוש רלוונטי של גולש באמצעות מילות חיפוש, אשר הוגדרו כמילות המפתח בקמפיין הממומן. כלומר: אנשי המקצוע אשר עוסקים בקידום ממומן, יבצעו חקר מילות מפתח אודות מילות המפתח המבוקשות ביותר למודעות ממומנות בתחום הרלוונטי לעסק ויבחרו בהן כמילות המפתח הרלוונטיות להצגת המודעה הממומנת בתוצאות החיפוש הראשונות בגוגל. התשלום עבור הקמפיין הממומן יתבצע בהתאם לכל קליק שהלקוח הפוטנציאלי שלנו יקליק על המודעה. כלומר: במידה וגולש הקליק על המודעה בעל העסק יחויב מראש בסכום שהוגדר לקליק. התשלום על המודעה איננו יתבצע בשל החשיפה שלה, אלא בהתאם לכמות הקליקים אשר נלחצו עליה במהלך הופעתה. בתום התקציב שהוגדר לקמפיין הממומן, המודעה תוסר.

קידום אתרים אורגני

הקידום האורגני במנוע החיפוש גוגל הוא קידום אשר מתבסס על שילוב האתר בנוף האינטרנטי. מה הכוונה? מקדם האתרים יבצע את כלל הפעולות הנדרשות באתר, על מנת שהאלגוריתם של גוגל יזהה אותו במהלך חיפוש רלוונטי של גולש, כאתר שכדאי להציג אותו. הפעולות המתבצעות במסגרת קידום אורגני הן: ביצוע חקר מילות מפתח על מנת לשלב אותן באתר האינטרנט, הזנת תוכן איכותי באתר אשר מוסיף ערך לגולש, הטמעת קישורים באתר אשר יובילו את הגולש למידע רלוונטי מחוץ לאחר, הטמעת קישורים שיובילו אל האתר ברחבי הרשת- כך למשל: ניתן להעלות כתבות בבלוגים העוסקים בתחומים הנוגעים לרשת ולהזין בסוף כל כתבה קישור אשר יוביל לאתר. עבור קידום אורגני יש לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום קידום אתרים. אנשי מקצוע מעין אלה יבצעו את כלל הפעולות הנדרשות בכדי לסייע לאתר האינטרנט שלכם להופיע בתוצאות החיפוש הראשונות של גוגל לטווח זמן רחוק ומשמעותי. אין ספק שגולש לא פעם יעדיף לבחור אתר אשר מופיע בין תוצאות החיפוש האורגניות הראשונות של גוגל ולא באתר המופיע בשל תוצאות ממומנות, בשל העובדה שגולשים יודעים שאתר שגוגל מציע בתוצאות החיפוש הראשונות האורגניות הוא לרוב אתר שגוגל זיהה כאיכותי ורלוונטי עבור הצרכים שלהם.

קידום ברשתות החברתיות

מלבד הקידום במנוע החיפוש של גוגל, אשר בהחלט יכול לסייע בפרסום ושיווק רחב היקף של כל עסק, כדאי ורצוי להשתמש גם ברשתות החברתיות לצורך פרסום העסק. הרשתות החברתיות הן פלטפורמה חזקה מאוד, העובדת על שיתופיות וחברותיות. יצירת דף עסקי ברשתות החברתיות ופעילות אקטיבית של דף עסקי ברשתות החברתיות, זהו דבר שיכול לקדם ולפרסם כל עסק בצורה הטובה ביותר. כידוע, לא מעט אנשים גולשים ברשתות החברתיות מדי יום ביומו, משתפים וחולקים מידע יחד עם חבריהם ועוד. לא פעם, גולשים אשר מחפשים מוצרים או שירותים כלשהם, יעשו זאת באמצעות חיפוש ברשתות החברתיות. המלצות "אנושיות" ברשתות החברתיות מרגישות לא פעם כהמלצות אותנטיות יותר. חשוב מאוד שיהיה לכל עסק דף עסקי ברשתות החברתיות הפופולאריות ביותר כיום כגון: האינסטגרם והפייסבוק. קידום באינסטגרם או קידום בפייסבוק המתבצעים על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, הם חשובים מאוד כיום לצורך קידום עסק בישראל.

קידום עסקים בישראל איכותי חייב להתבצע כמובן באמצעות הענקת שירות ברמה גבוהה לכל דורש, על מנת שטיבו ואיכותו של העסק יועברו מפה לאוזן, אך מעבר לכך, חשוב מאוד לנצל את הפלטפורמות המתקדמות העומדות על הפרק, לצורך שיווק ופרסום עסקים. האינטרנט אשר מהווה את הכלי היעיל ביותר כיום לצורך פרסום ושיווק עסקים, יכול להיות בעל יתרונות רבים לכל בעל עסק בתחום פרסום העסק שלו, במידה וידע להשתמש בו נכון ולנצל את יתרונותיו.

מה במאמר?

דילוג לתוכן