אתר וורדפרס מול אתר וויקס יתרונות וחסרונות

אתר וורדפרס מול אתר וויקס יתרונות וחסרונות

כמעט בכל יום עולה השאלה בקרב בעלי עסקים, מה עדיף לעסק שלי? אתר וורדפרס (WordPress) או אתר וויקס (WIX)? ברוב המקרים התשובה של המומחים תהיה חד משמעית, בניית אתר וורדפרס (WordPress) זוהי הבחירה הטבעית. האמנם?

אנשים רבים כמו גם בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם מתלבטים באיזה אתר לבחור. האם ללכת על אתר וורדפרס או שמא עדיף אתר וויקס. מבירורים שהם עושים באופן עצמאי הם מגלים צדדים לכאן ולכאן כאשר ההחלטה היא די מורכבת וקשה, כי לכל צד ישנן מעלות לצד חסרונות. ננסה לעשות מעט סדר בדברים.

מה בין אתר וורדפרס (WordPress) לבין אתר וויקס (WIX)?

טרם נערוך את ההשוואה בין שתי האפשרויות נציג אותם בפני מי שעדיין לא עמד על ההבדלים ביניהם.

וורדפרס – וורדפרס זוהי בעצם מערכת ניהול בקוד פתוח. במקור היא באה לתת מענה לכל אחד לפתח בלוגים ברשת. עם השנים היא התפתחה עוד כאשר כל אחד יכול לפתוח באמצעותה אתר אינטרנט, דפי נחיתה, חנות ועוד. מדובר במערכת מודולרית אשר ניתן לפתח בה ולהוסיף תבניות ופלאגינים על פי הצורך. למעשה אנחנו רואים היום כי אחד מתוך כל ארבעה אתרים בכל רחבי העולם פועלים היום על גבי מערכת זו.

וויקס – וויקס היא חברה ישראלית אשר פיתחה פלטפורמה המיועדת לאתרי אינטרנט בלבד. היא מתאימה ללקוחות קטנים שמעוניינים להקים אתר קטן או חנות ווירטואלית לעסק שלהם.

לפני שנעמוד על ההבדלים ביניהם רק נציין כי לא משנה במה שתבחרו, לא תוכלו לוותר על קידום אתרים, כי כל אתר שהוא אינו מצליח להתקיים ללא קידום אתרים בגוגל.

הדומה והשונה בין שתי האפשרויות

גם וורדפרס וגם וויקס אלו אתרים אותם ניתן להקים באופן מהיר וקל כאשר מדובר במערכות ידידותיות ונוחות. ההבדל בכל זאת הוא כי באתרי וורדפרס  קיימות אפשרויות רבות לעיצוב עם אלפי תבניות מה שבוויקס מורכב ומסובך יותר. כמו כן מבחינת מהירות של האתרים, באתרי וורדפרס ניתן להגיע למהירויות גבוהות יותר מאתרי וויקס , קידום אורגני יהיה יעיל יותר באתרי וורדפרס.

לעומת זאת, מבחינת שירותי תמיכה נהנים לקוחות וויקס מאפשרויות נגישות יותר מאשר לקוחות וורדפרס.

מה במאמר?

דילוג לתוכן