חוק "הנגשת אתרי אינטרנט בישראל"

חוק "הנגשת אתרי אינטרנט בישראל",שעבר ב סוף 2013, הודיע לכל בעל עסק במדינת ישראל, שעליו להנגיש את אתר האינטרנט שלו לבעלי מוגבליות, בהתאם להיקף הפעילות העיסקית שלו, אם תרצו, תוכלו לראות לראות את המילים הקטנות של חוק נגישות אתרים בישראל.

מה זו החיה הזו?

נגישות אתרים בישראל, הם סדרת הוראות לשדרוגים קטנים באתר האינטרנט, ברמה התכנותית. כך שיתאים לבעלי מוגבלויות. החל מהרמה הבסיסית של אפשרות הגדלת הכתב באתר, למי שמעוניין בכך, כמו מתקשים בראיה למשל, וכלה בתכונות משמעותיות וחשובות כמו הקראת טקסט (לבעלי מוגבלות קריאה).

כל ההוראות הפקודיות הללו לאתר דורשות התאמה לגודל העסק, לדרישות החוק וכמובן לעבודה נקיה ויפה של הנגשת האתר במקצועיות, תוך שמירה על האתר, יפה ומקצועי.

למה המציאו את החוק הזה?

דווקא לבעלי המוגבלויות, האינטרנט הוא כלי נהדר למיצוי יכולות חברתיות, שילוב בעולם המוגבל או אפשרות לבילוי מהנה בזמן, שלעיתים, רווח יותר אצלם.

נכון שלא כל אחד מאיתנו נזקק למשקפי קריאה למחשב, אבל סבא שלנו שמתרגל לעולם הממוחשב, לאט כל כך, יוכל בזכות החוק הזה, לקרוא אתר חדשות כמעט כמוך, בפונט גדול וקריא,  או מוגבלים פיזית למשל, שרועדים בהזזת העכבר, יקבלו אפשרות לניווט באתר האינטרנט בעזרת המקלדת בלבד.

בחוק נגישות אתרים בישראל  יש דרגות שונות לביצוע בהתאמה לאתרי אינטרנט לחברות בעלי מהות ומחזור עסקים שונה. אף אחד לא יבקש מבעלת עסק קטן לעיצוב בלונים להנגיש את אתר האינטרנט שלה ברמה של אתר אינטרנט לקופת חולים, אבל ישנם דרגות וחוקים בסיסים בתחום, בהתאם למחזור העסקים ומהות העסק. ולכן, חשובה ההתאמה המקצועית  לעסק שלכם בהנגשת האתר.

במהלך ביצוע נגישות אתרים בישראל על ידי מעצב האתר או המתכנת, חשוב שנמצא את האדם הנכון שיבצע עבודה מקצועית מבחינה עיצובית, שלא תיפגע בתוכן האתר או בעיצובו.

חוק נגישות אתרים בישראל  זהו חוק חברתי לכל דבר ועניין, ואני, ערן פיקסר, גאה להציע לכם את שרותיי להנגשת אתר האינטרנט שלכם.

אני מזמין אתכם, ידידי, לשבת עימי על כוס קפה יחד עם אתר האינטרנט שלכם ולקבל שרות מקצועי ומקיף, להנגשת אתר האינטרנט עבורכם.

מה במאמר?

דילוג לתוכן