מה זה מטבע מבוזר קריפטו (Crypto) ?

מה זה מטבע מבוזר קריפטו (Crypto) ?

הקדמה מטבעות מבוזרים / קריפטו

"מטבע דיגיטלי"  או בשמו הנפוץ יותר מטבע מבוזר (אתם בטוח מכירים את מלך המטבעות ביטקוין ),  הוא אמצעי תשלום שנוצר באמצעים טכנלוגיים מתקדמים וערכו נקבע לפי הסכמה בין המשתמשים, בשונה מ כסף פיאט, שערכו נקבע על ידי גוף מרכזי או סחורה. 

מונחים כלליים

Cryptocurrency ("מטבע מוצפן")

השם באנגלית למטבעות מבוזרים הוא Cryptocurrency ("מטבע מוצפן"), קריפטוגרפיה (תּוֹרַת כְּתִיבַת הַסֵּתֶר)

בלוקצ'יין - Blockchain

שרשת הבלוקים, היא תפיסה טכנולוגית המאפשרת לבצע פעולות עסקיות מאובטחות ואימות של עסקאות בין צדדים שונים ללא צורך בבנק או גוף ריכוזי אחזר, רוב המטבעות המבוזרים בנויים על טכנולוגיה דומה. הרעיון המרכזי של הבלוק הוא יצירת מערכת לביצוע וניהול של עסקאות ללא צורך בבנקים, בסיס הנתונים עצמו משמש כאבטחת המידע ושרשת הבלוקים משמשת כמין ספר חשבונות כללי, נכון על רשת בלוקצ'יין – Blockchain יכול להיות גם מידע כללי. בלוקצ'יין – Blockchain מנוהל ע"י אנשים כמוני כמוך, שינוי מידע בבלוק מצריך את רוב רשת המשתתפים ולכן הסיכוי נמוך מאוד לשנות מידע על הבלוק . טכניקת בלוקצ'יין מוזכרת לראשונה בשנת 1991 בספרות האקדמית.

ביזור

המשמעות בעולם המחשבים היא שיטה להפעלת מחשבים שבמסגרתה מתבצעות חלק מהמשימות על כל מחשב, מחשבים נפרדים כמובן והיתרון שלא צריך להכיר אחד את השני כי זה מחובר לאינטרנט.

סיכון

מטבעות מבוזרים מאופיינים בחוסר רגולציה ברוב חלקי העולם, מדינות מסוימות כמו אסטוניה משתמשים בטכנולוגיה מבוזרת גם בתשלומי העריה וכו', למרות זאת הסיכון גדול מאוד כי אין פיקוח על בורסות מבוזרות. המון מדינות בעולם נוקטים צעדים בירוקרטים ומקשים את נושא המסחר במטבעות מבוזרים, כמו כן כח העיבוד הוא עצום ולאחרונה אילון מאסק יצא לטובת הביטקיון ואחרי זה נגד … (אני אישית מאמין בטכנולוגיה )  

Facebook
LinkedIn

רוצה גם ? צור איתנו קשר

דילוג לתוכן