10 טיפים לקידום אורגני נכון באתרי אינטרנט

10 טיפים לקידום אורגני נכון באתרי אינטרנט

10 טיפים לקידום אורגני נכון באתרי אינטרנט

קידום אתרים בצורה אורגנית מסייעת לנו להזרים תנועה מדויקת במילות החיפוש הרלוונטיות לנו. על מנת לקבל דירוג גבוה בגוגל אנחנו חייבים לבצע פעולות שוטפות באתר שלנו ומחוצה לו בשביל שגוגל יבין שהאתר / העמוד שלנו הם הרלוונטיים ביותר לשאילתה של הגולש. על מנת לבצע קידום אורגני על הצד הטוב ביותר הכנו עבורכם רשימה של 10 טיפים לקידום אורגני נכון באתרי אינטרנט.

  1. בחרו מילות מפתח מדויקות

קידום אורגני (או בקיצור SEO), עובד על מילות מפתח. מילות מפתח אלו עוזרות לקבוע באיזה תוצאה תופיע כשאנשים עורכים חיפושים במנועי חיפוש. אתם צריכים לבחור מילות מפתח נכונות כדי שתופיעו בתוצאות החיפוש הנכונות. כדי לדעת בדיוק אילו מילות מפתח צריך לקדם חובה לערוך מחקר מילות מפתח. מחקר מילים מתבצע על ידי כלי מחקר מילות מפתח. מומלץ להתחיל לקדם ביטויי "זנב ארוך", מילות מפתח עם 3 מילים או יותר. למשל: עורך דין לענייני משפחה בתל אביב.

  1. שלבו מילות מפתח בדפים באתר

לאחר שבחרתם את המילות מפתח המתאימות לקידום עבור האתר שלכם, שילוב של מילים אלו בדפים ובפוסטים בדף יעזור לרובוט של גוגל שסורק את האתר להבין את ההקשר של הדף על ידי שילוב מילת המפתח, ככה הדף שלך ידורג במקום יותר טוב. בנוסף, שילוב מילות מפתח בצורה נכונה בדף יסייע לגולשים להבין את מטרת הדף ואם הוא רלוונטי עבורם. מילות מפתח ניתן לשלב במקומות רבים: כותרות, פסקאות , מדיה ועוד. חשוב לזכור לא לשלב מספר יותר מדיי מילות מפתח יותר מדיי פעמים כי זה עלול להשפיע לרעה על הדירוג של הדף (נקרא גם אובר-אופטימיזציה).

  1. השיגו קישורים חיצוניים

קישורים חיצוניים הם חלק מרכזי ב-SEO. כאשר אתם מפרסמים תוכן עם ערב רב באתר שלכם, אתרים אחרים יכולים לקשר את התוכן באתר שלהם לדף שלך ובעצם להצביע עליו כעל תוכן רלוונטי. קישורים אלה תורמים רבות לאמינות של האתר ולדירוג שלו בגוגל. ככל שיותר אתרים אמינים יצביעו על התוכן באתר שלכם ויראו לגוגל שהתוכן שלכם רלוונטי, הדירוג שלכם יעלה.

  1. נתחו את המתחרים שלכם

כאשר אתם רוצים לקבל דירוג גבוה במילה מסוימת אתם צריכים לנתח את מי שמתחרה איתכם על אותה המילה. אתם לא היחידים שתרצו לקדם מילות מפתח ומסוימות וכדי לנצח את המתחרים עליכם לבדוק כמה תוכן הם השקיעו בשביל לקדם את המילה, כמה קישורים חיצוניים הם קיבלו, מאילו אתרים ועוד. זו הזדמנות נהדרת בשבילכם להכיר את המתחרים שלכם לעומק ולהבין מה תצטרכו לעשות כדי לנצח אותם בתחרות על מילות מפתח.

  1. צרו המון תוכן

יצירת תוכן הוא הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות עבור הקידום האורגני באתר שלכם. בדרך כלל שמדברים על כתיבת תוכן מדברים על פוסטים בבלוג (ממש כמו הפוסט הזה), אבל לתוכן צורות רבים – טקסט, תמונות, סרטונים, גרפים, טבלאות ועוד. המטרה בתוכן איכותי הוא לספק לקהל היעד שלך את המידע הרלוונטי ביותר. מומלץ מאוד לייצר תוכן ספציפי לנישה של האתר בהתאם למילות המפתח לקידום כדי לספק לקהל היעד הפוטנציאלי של האתר שלכם את המידע הרלוונטי שהוא מחפש ובסופו של דבר – להמיר אותו כלקוח. בנוסף, גוגל מעניקה דירוג גבוה יותר לאתרים שזמן השהייה של גולשים באתר שלהם גבוה יותר ולכן חשוב לייצר המון תוכן רלוונטי ולא משעמם.

  1. עשו שימוש בסרטונים

הזכרנו את הסרטונים כאמצעי תוכן אפשרי לפרסום באתר שלכם. הסוג הזה של תוכן הוא בעל חשיבות רבה עבור SEO. פלטפורמות הסרטונים, שבראה YouTube הופכות לפופולריות ביותר ברחבי האינטרנט ושימוש בסרטונים יעזור לכם לשמור על מעורבות קהל הגולשים באתר והארכת זמן השהייה מכיוון שקיים סיכוי גבוה יותר שגולשים יראו סרטונים בדף שלכם מאשר שיקראו בלוקים של טקסט. לאחר שתיצרו סרטונים עבור הקהל שלכם, ניתן יהיה להשתמש בסרטונים אלו באסטרטגיות שיווק נוספות: קידום ממומן ביוטיוב, קידום ממומן בפייסבוק, אימייל מרקטינג ועוד.

  1. תעדכנו את התוכן באתר שלכם

כדי לקבל דירוג במילות מפתח אתם תצטרכו להעלות תוכן לאתר שלכם על בסיס שוטף. עם הזמן יצטבר אצלכם באתר כמויות אדירות של תוכן, חשוב מאוד שתעדכנו את התוכן הזה.  ככל שהזמן עובר דברים משתנים בתעשייה שאליה האתר שלכם פונה ולכן חשוב להיות המעודכנים ביותר ולהנגיש לגולשים פוטנציאליים א המידע הרלוונטי ביותר עבורם. עדכון שוטף של תוכן יגדיל את התנועה האורגנית לאתר שלכם וישפר את הדירוגים במילות המפתח.

  1. עשו שימוש בלינקים פנימיים

קישורים פנימיים הם חלק חשוב בקידום האתר שלכם. אמנם השאיפה היא תמיד להגיע לכמה שיותר קישורים חיצוניים אך גם קישורים פנימיים מהווים פקטור משמעותי בדירוג של גוגל. קישור בין דפים בתוך האתר ישאיר את הגולשים זמן רב באתר שלכם. ניתן לקשר בין דפים תוכן לדפי תוכן אך גם לקשר לדפים החשובים באמת באתר שלכם – דפי שירות, דפי תמחור וכו'. קישורים פנימיים יסייעו לרובוט הסורק של גוגל למצוא דפים חדשים באתר שלכם.

  1. תתקנו לינקים שבורים

ככל שהאתר שלכם יגדל עם הזמן הוא ישתנה וייצטברו בו יותר דפים, כל תזוזה של דף או שינוי שלו עלולה לגרום ללינקים שבורים בתוך האתר שלכם. כשגולשים באתר לוחצים על לינק שבור הם מגיעים לדף עם הודעות שגיאה מה שעלול לגרום לגולש לצאת מהאתר שלכם. לינקים שבורים מרחיקים גולשים מהאתר שלכם וגורמים לזמן הגלישה שלהם לפחות משמעותית. כדי לפתור בעיה זאת ניתן להשתמש בתוכנה Screaming Frog שמנתחת את האתר שלכם מבחינת SEO.

  1. תוודאו שזמן הטעינה באתר שלכם מהיר

גולשים באינטרנט שונאים לחכות הרבה זמן לטעינה של דף. אם זמן הטעינה ארוך מידי משתמשים יעדיפו לצאת ולחפש אתר אחר עוד לפני שהאתר האיטי עלה אצלם. אם לאתר שלכם יש שיעור נטישה גבוה זה עלול לפגוע ב-SEO ובדירוג שלכם בגוגל. מומלץ לנתח את מהירות הדפים באתר שלכם עם הכלי PageSpeed Insights ולבדוק מה מונע מהדף לעלות מהר יותר. לאחר שתקבלו את המידע ב-PageSpeed Insights תצטרכו ליישם בעצמכם את ההמלצות של הכלי או לחילופין לפנות למאיצי אתרים ולשכור מישהו עבור העבודה הזאת. פקטור מרכזי נוסף שמשפיעה על מהירות אתרים הוא שרת האחסון שבו האתר שלכם נמצא. מומלץ לעבוד חברת Cloudways שמנגישה שירות אחסון בענן של החברות הגדולות בשוק: Google Cloud Platform, Amazon Web Service, DigitalOCean ועוד.

לסיכום:

יש המון אפיקי שיווק שבעלי עסקים יכולים להתמקד בהם בקידום האתר שלהם, קידום אורגני הוא בעיניי הסיזיפי והקשה מבין כולם. לצד העבודה הרבה שאתם משקיעים בתוכן, קישורים ואופטימיזציות, חשוב שתזכרו שגולשים שמחפשים בגוגל פועלים באופן יזום לחפש מידע, מוצר או שירות – ואם אתם תהיו מספיק טובים אתם תחכו להם שם עם ההצעה שלכם.

Facebook
LinkedIn

רוצה גם ? צור איתנו קשר

דילוג לתוכן