מחיר קידום אתרים

איך נקבע מחיר קידום אתרים ?

בעלי אתרים רבים מודעים לחשיבות הגבוהה של קידום אתרים ולעובדה, כי באמצעות קידום אתרים מקיף ומקצועי, האתר שלהם יזכה לחשיפה גבוהה יותר מצד גולשים רלוונטיים וכמובן, לתנועה גדולה יותר – ומהצד השני, במידה והאתר לא יקודם מאוד יכול להיות שרק בודדים ידעו על קיומו (ובמקרה כזה, לא משנה כמה האתר יפה ומושקע, הוא לא יצליח לשרת את המטרות אשר עומדות מאחוריו).למרות המודעות הגבוהה לחשיבות של קידום אתרים וליתרונות הרבים אשר טמונים בשירות זה, רבים מוצאים את עצמם מתלבטים אם להשתמש בשירות זה, כאשר, הסיבה הנפוצה ביותר לאותן התלבטויות היא סביב נושא העלויות. אז בכדי לעשות קצת סדר ובכדי לסייע למי שמעוניין בשירותי קידום אתרים, לבחור בתבונה במקדם המתאים, חשוב להבין תחילה מהם הפרמטרים אשר משפיעים על מחיר השירות.

כמה מילים על מחיר קידום אתרים

כיום, כל בעל אתר אשר יפנה למספר חברות ומקדמי אתרים בשביל לקבל הצעת מחיר, עתיד לגלות טווחי מחירים רחבים במיוחד – אשר יכולים להתחיל במאות שקלים לחודש ולהגיע גם לאלפים רבים (במקרים מסוימים, הצעת המחיר יכולה להגיע גם ליותר מ-10,000 ₪ בחודש). חשוב מחד, לא למהר ולהתפתות להצעת המחיר הנמוכה ביותר – מחיר נמוך באופן מיוחד, יכול אף להוות כנורת אזהרה הן על הרמה המקצועית של החברה, הן על הפעולות אותן היא מתכוונת לבצע והן על התוצאות העתידיות של הליך הקידום. מאידך, יש לקחת בחשבון כי גם הצעת מחיר גבוהה במיוחד איננה מעידה בהכרח על הרמה המקצועית ועל הניסיון של מקדם האתרים.
אז מה בכל זאת חשוב לבדוק? כידוע, ידע זה כוח וכחלק מכך, יש לברר את כל הפרטים הרלוונטיים אשר יכולים להעיד על הרמה המקצועית והניסיון של אותם מקדמי אתרים. חשוב להבין לעומק מה הצעת המחיר אשר הונפקה כוללת בתוכה ובסופו של דבר, לקחת בחשבון את יחס העלות תועלת ולבצע את הבחירה הנכונה, בצורה שקולה ונבונה (אם משהו לא ברור בהצעת המחיר, חשוב לברר).אחרי שההבנה הזאת הופנמה, זה הזמן לנסות ולהבין איך נקבע מחיר קידום אתרים ומהם הפרמטרים המשפיעים

הניסיון המקצועי של המקדם/ החברה

בדומה לשירותים מקצועיים רבים אחרים, גם כאשר זה נוגע לקידום אתרים, לניסיון ולוותק של החברה, תהיה כמובן השפעה ישירה על מחיר השירות. ככל שמקדם האתרים יהיה בעל ניסיון רב ועשיר יותר בתחום, גם השם, המוניטין והרפרטואר שלו יהיו לרוב טובים ומרשימים יותר – מה שיכול להעיד במישרין ובעקיפין על היכולות שלו להוביל לתוצאות המבוקשות. כאן חשוב להדגיש, כי גם ליצירתיות ולגמישות מחשבתית יכולה להיות השפעה על טיב השירות ועל הצלחתו, אך עדיין, אי אפשר באמת לפקפק בחשיבותו של ניסיון.
כאמור, נושא הניסיון יבוא לידי ביטוי גם בהצעת המחיר – כאשר, הצעת מחיר של חברת קידום אתרים מנוסה וותיקה יהיה לרוב גבוה מזה של מקדם אתרים אשר עושה את צעדיו הראשונים בתחום. כמובן, שגם במקרה הזה, חשוב לשים דגש על היחס של עלות תועלת – כלומר, אם המסקנה תהיה שחברה מנוסה תוביל לתוצאות טובות יותר ובזמנים קצרים יותר, כנראה שבמקרים רבים, ישתלם לשלם לה יותר.

קשרים

חלק גדול מעבודת קידום האתרים נוגע לנושא של הטמעת קישורים נכנסים באתרים חזקים ורלוונטיים לנושא בו עוסק האתר המקודם.
חברת קידום אתרים או מקדמים אשר אוחזים בקשרים עם בעלי אתרים, עם מקדמי אתרים אחרים או עם אנשי מפתח אחרים במערכות של אתרים מהסוג הזה, יוכלו לנצל את אותם הקשרים, למטרת הטמעת קישורים נכנסים לאתר – מה שיאפשר לבעל האתר ליהנות מתוצאות טובות יותר ובטווחי זמנים קצרים יותר.
קשרים יכולים לבוא לידי ביטוי גם בשיתופי פעולה עם אנשי מקצוע רלוונטיים כמו: כותבי תוכן, מפתחים וכיוצא בזה, אשר גם הם יכולים להשפיע על תוצאות עבודת הקידום.
מהסיבות הללו, גם מארג הקשרים של אותה החברה יכול להשפיע במידה כזאת או אחרת על מחיר קידום האתרים – וכאמור, גם על התוצאות אליהן החברה תוכל להוביל את לקוחותיה.

תשתיות

כל מי שמתעמק בעולם קידום האתרים, עתיד לגלות מהר מאוד עד כמה החשיבות של לינקים (קישורים) מאתרים חזקים ואמינים לאתר המקודם, הינה חשובה ובעלת השפעה על התוצאות.
כך שבכדי להשיג את התנועה האורגנית האופטימאלית יש צורך בתשתית קידום רחבה ובמשאבים רבים. מקדמי אתרים אשר אוחזים בתשתיות שכאלו, יוכלו לבצע את עבודת הקידום בצורה יעילה ולהשיג תוצאות טובות ומהירות יותר – אך כמובן שיש לקחת בחשבון שהדבר זה יבוא לידי ביטוי בהצעת המחיר – כידוע, תשתיות שכאלו טומנות בחובן הוצאות כספיות גבוהות יותר מצד המקדמים.

מה כולל שירות קידום אתרים?

בהליך קבלת הצעת מחיר מאותו מקדם אתרים, קיימת חשיבות גבוהה לבדוק מה כוללים השירותים אותם הוא מציע – ואלו פעולות הוא מתכוון לבצע בדרך המשותפת שלו עם הלקוח. לדוגמא, יש לבדוק אם מחיר קידום האתרים כולל גם תהליך אופטימיזציה לאתר  (כמה האתר מוכן מבחינת האופטימיזציה וכמה צריך להשקיע בכדי להכין אותו) – כשאר יהיה צורך בביצוע עבודות אופטימיזציה מורכבות,  דבר זה ייקר את מחיר השירות ויש כמובן, לקחת זאת בחשבון.

שפת הקידום

אנחנו חיים בישראל ולכן, כחלק מכך, רוב הלקוחות הפוטנציאליים של מקדם אתרים אשר פועל בארץ יבקשו שירות קידום אתרים בשפה העברית. יחד עם זאת, ישנם גם לא מעט מקרים בהם בעלי אתרי ישראלים מבקשים קידום אתרים בשפות ובמדינות אחרות. יש לקחת בחשבון, כי הליך שכזה יהיה מורכב יותר וכחלק מכך, גם יהיה כרוך בעלות גבוהה יותר – הפרשי העלויות במקרים שכאלו יכולים להיות משמעותיים.

גודל וצרכי העסק

מחיר קידום האתרים מותאם באופן פרטני על ידי המקדמים הן לסוג ולגודל העסק והן לצרכיו השונים. כאשר, ככל שהעסק הינו קטן יותר, קידום האתרים יתמקד בכמות מצומצמת יותר של מילות מפתח וכחלק מכך, לרוב, גם היקף העבודה אשר יידרש מהמקדמים יהיה מצומצם יותר.
מהסיבה הזאת, אם אתם בעלי עסק קטן אשר הסיבה היחידה בגינה אתם לא פונים לקבלת שירותי קידום אתרים טמונה בחשש מהמחירים הגבוהים, חשוב שתדעו שקידום אתרים לא מהווה כיום את נחלתם של חברות גדולות בלבד וגם בעלי עסקים קטנים יכולים ליהנות מכל יתרונות השירות וזאת, במחיר אשר תואם את יכולותיהם.
כמובן, שבאפשרותכם להציג למקדם את התקציב אותו אתם יכולים להשקיע במטרה ולראות מה הוא יכול לעשות במגבלת התקציב המדוברת (אם בכלל).

תוכן לאתר

היום כבר כולם יודעים כי תוכן לאתר מהווה את אחד הפרמטרים המשמעותיים והמשפיעים ביותר על קידום האתר בגוגל.
מהסיבה הזאת, בעת בחירת חברת קידום אתרים או מקדם אתרים, קיימת חשיבות גבוהה לשים לב אם השירות של כתיבת תוכן לאתר כלול בהצעת המחיר אשר הונפקה או לאו.
יש לשים לב כי ישנם מקדמי אתרים אשר מציעים כחלק בלתי נפרד משירותיהם, גם שירות של כתיבת תוכן והפצתו וישנם מקדמי אתרים אשר אינם כוללים שירות שכזה בהצעת המחיר שלהם (במקרים רבים, הלקוח יתבקש לשלם בנפרד על כתיבת המאמרים). בכדי להימנע מ"הפתעות" לא צפויות, חשוב להתעמק בנושא זה ולהבין אם בשירות המוצע על ידי אותה חברת קידום אתרים נכללת גם כתיבת תוכן לאתר (ובמידה וכן, חשוב לברר, מהן כמויות התכנים המדוברות והיכן הן מתפרסמות).

ביקוש

חברת קידום אתרים או מקדם אתרים אשר נהנים מביקוש גבוה לשירותיהם, בדרך כלל ירשו לעצמם להעלות את עלות הקידום בהשוואה למקדמי אתרים אשר שירותיהם פחות מבוקשים באותה התקופה. כאן חשוב להדגיש כי ביקוש יכול ללא כל ספק להעיד על היכולות ועל המוניטין של אותו מקדם אתרים.  

תחרות על מילות מפתח

יש לקחת בחשבון כי ככל שהתחרות על מילות המפתח הרלוונטיות הינה גדולה יותר (בהתאם לתחום העיסוק של העסק אשר עומד מאחורי האתר), כך עבודת הקידום אמורה להיות יותר מורכבת ומצריכה השקעה של זמן מאמצים גדולים יותר מצד מקדמי האתרים. מהסיבה הזאת, נושא זה יבוא לידי ביטוי גם במחיר של קידום האתרים אשר יהיה גבוה יותר – כמובן, שיכול להיות שפרק הזמן שיחלוף עד לקבלת התוצאה המבוקשת יהיה ארוך יותר וכחלק מכך, הלקוח יתבקש לשלם את התעריף הגבוה יותר בעבור הקידום לטווחי זמן ארוכים יותר.

שיקולים של מקדם אתרים

לכל מקדם אתרים או חברת קידום יש את השיקולים הפרטניים, לגבי פרמטרים כמו: כמה כסף הם או העובדים שלהם אמורים להרוויח בשעה, לגבי כמה שעות עבודה הם אמורים להשקיע בהליך הקידום של אותו האתר, לגבי ההוצאות שיש לאותו מקדם (לדוגמא, חברת קידום אתרים בתל אביב מתמודדת עם הוצאות כספיות גבוהות יותר בהשוואה לחברת קידום אתרים בצפון ובדרום ולכן, קיים סיכוי שחברה הפועלת במרכז תגבה מחיר גבוה יותר בעבור שירותיה מאשר חברה אשר פועלת בפריפריה) ולגבי נושאים נוספים.
יש לקחת בחשבון כי בכוחם של שיקולים אלו להשפיע במידה רבה על הצעת המחיר.
כך שאם אחרי שלקחתם בחשבון את כל שאר הגורמים המשפיעים על המחיר ונשארתם לדוגמא אם 2 חברות קידום אתרים ועדיין גיליתם פערים במחיר, קחו בחשבון שגם אותם שיקולים פרטניים יכולים להשפיע.

סיכום איך מקבע המחיר ?

לקידום אתרים ולאופן בו הוא יתבצע יהיו השפעה רבה על כמות הכניסות האורגניות לאותו האתר – וכמובן, שהציפייה של כל בעל אתר היא לכמה שיותר כניסות כאלו.
מדובר ללא ספק בשירות אשר במידה והוא יתבצע בצורה מקצועית וישיג את התוצאות המבוקשות בצורה המהירה האפשרית, הוא יאפשר לבעל האתר ליהנות מגידול ברווחים ואף יפתח לו צוהר לאפשרויות צמיחה וגדילה.
מהסיבות הללו, חשוב לא להקל ראש בבחירת מקדם האתרים ולקחת בחשבון, שיהיו מקרים בהם העדיפות תהיה לשלם קצת יותר, בכדי ליהנות מתוצאות טובות, איכותיות ומהירות יותר – ויש לקחת בחשבון שבמקרה כזה, ההוצאות יחזירו את עצמן מהר יותר.
כמובן, שיש להתעמק בכל אחד מהפרמטרים אשר משפיעים על מחיר קידום אתרים, לבחון בצורה מעמיקה את היכולות המקצועיות של מקדם האתרים אשר נבחר למטרה – בין אם על ידי בחינת "סיפורי הצלחה" קודמים, קבלת המלצות מלקוחות של אותו המקדם, איסוף רקע ומידע או אפילו שיחת ייעוץ ראשונית (כאשר, ההמלצה להגיע למעמד שיחה שכזה עם רשימת שאלות מוכנה).
כאמור, בחירה נבונה באותו מקדם אתרים, תאפשר לקצור פירות מהליך הקידום בתוך זמן קצר – וכאמור, זאת השאיפה של כל בעל אתר.
ולסיום, אם אתם תוהים לגבי מספרים – טווח המחירים הוא כאמור לא גבוה במיוחד אך לרוב הוא ינוע בין כ-2000 ₪ בחודש ויגיע עד לכ-8000 ₪ – וכפי שהבנתם יש לא מעט פרמטרים אשר משפיעים על המחיר.

מחירון פיקס לקידום אתרים אורגני - ערן פיקסר

קידום בקטנה

קידום אתר קטן
2,250 חודשי
 • הוספת תוכן לאתר עד 1,000 מילים
 • הטמעת אנליטיקס, קונסולה
 • ניתור מילות מפתח
 • אחסון אתר
 • חקר מילות מפתח
 • אופטימיזציה לאתר
 • דו"ח מיקומים חודשי
 • עד 2 קישורים נכנסים בחודש
מתאים לעסק קטן

קידום +

קידום אתר בינוני
3,950 חודשי
 • הוספת תוכן לאתר עד 3,000 מילים
 • הטמעת אנליטיקס, קונסולה ​
 • שימוש ב zefo למעקב מילות מפתח עד50
 • חקר מילות מפתח מקיף כולל חיפושים קוליים בגוגל
 • אופטימזציה מלאה לציון האתר כל רבעון (ברמת קוד האתר )
 • דו"ח חודשי לקידום אתרים
 • עד 4 קישורים נכנסים בחודש
 • אחסון אתר​
פופולרי

קידום Aa

קידום אתר seo
4,950 חודשי
 • הוספת תוכן לאתר עד 5,000 מילים
 • 5 קישורים נכנסים
 • שימוש ב zefo למעקב מילות מפתח עד70
 • חקר מילות מפתח מקיף כולל תוצאות אפס בגוגל
 • אופטימזציה מלאה לציון האתר (ברמת קוד האתר )
 • דו"ח שבועי לקידום אתרים כולל דירוגים
 • הטמעת אנליטיקס, קונסולה ​ובודק מהירות על האתר
 • אחסון אתר​ בשרת vps
שווה ביותר
[trustindex no-registration=google]

מה במאמר?

דילוג לתוכן