ניהול מוניטין ברשת


ניהול מוניטין ברשת

אין דבר כזה פרסום שלילי? בעולם העסקים דווקא יש. יותר מכך, עסק או בעלים של עסק יכול לקום וליפול על בסיס התדמית שלו ברשת, כאשר יש חשיבות מכרעת לתוצאות החיפוש שמתקבלות עבורו בעמוד הראשון של גוגל.

חלק חשוב מאוד לניהול מוניטין זה קידום אורגני של העסק הוא שמירה על התדמית החיובית שלו ברשת. לאורך חייו של עסק סביר שהוא יתקל גם בביקורות והשמצות ולכן חשוב לכם להיות במודעות על המידע שמתרוצץ עליכם ברשת ולדעת להתמודד נכון עם מידע שלילי

פרסום שלילי ברשת יכול להופיע בצורות שונות כגון-
– חוות דעת שליליות או דירוגים נמוכים בפלטפורמות השונות
-אזכורים שליליים באתרים אחרים
-אזכורים שליליים בתגובות
-כתבה המציגה את העסק באור שלילי
-דיונים שליליים על העסק בפורומים שונים
-פרסום שלילי של עסק בעל שם דומה לשלנו

אז כיצד מתמודדים עם פרסום שלילי?

ניהול מוניטין ברשת ((ORM מצריך קודם כל בקרה שוטפת על המידע שעולה ברשתות החיפוש בנוגע לעסק שלכם.

בשוק קיימים אנשי מקצוע וחברות שונות המתמחות בקידום אתרים ושיווק באינטרנט וכפועל יוצא מכך גם בניהול מוניטין ברשת. חברות אלו יבצעו עבורכם את הבקרה הנדרשת, תוך שימוש בכלי מחקר וניתוח שונים כגון Zefo וGoogle Analytics.

התמודדות עם אזכורים שליליים תעשה באמצעות קידום תוצאות רצויות על חשבון התוצאות השליליות – זאת במטרה לדחוק אותן למטה. קידום של תוצאות רצויות יכול להיעשות על ידי קידום אורגני או ממומן, דרך בניית אתרים וקידום אתרים, פרסום בגוגל, הקמת עמודים ברשתות החברתיות וקידום שוטף שלהם ופרסום כתבות וסרטונים של העסק בפלטפורמות שונות.

כאשר מדובר בביקורות שליליות ממשתמשים פרטיים, יש לזהות אותן בזמן ולהגיב בהתאם. חשוב להראות ללקוח שאכפת לכם ממנו. לעיתים ניתן אף למנף ביקורת שלילית למקום חיובי דרך פיצוי הלקוח ותיקון החוויה השלילית שלו, או פשוט דרך למידה והפקת לקחים להמשך!

he_ILעִבְרִית
en_USEnglish ru_RUРусский es_ESEspañol fr_FRFrançais he_ILעִבְרִית
דילוג לתוכן