אבטחת אתרים

תחזוקת אתרים כוללת בתוכה פרמטרים רבים, ביניהם גם נושא האבטחה של האתר – נושא עליון בחשיבותו עבור קידום אורגני בגוגל.

אתרי אינטרנט בנויים על בסיס קבצי קוד ומסדי נתונים המאוחסנים על גבי שרתי האינטרנט. אבטחת אתר נעשית במטרה להגן על האתר מפני פריצה לאותם קבצי קוד ומסדי נתונים, העלולה להוביל לחבלה באתר ו/ או לגרימה של זליגת מידע רגיש של הגולשים או של בעלי האתר- נושא קריטי במיוחד עבור אתרי מסחר אלקטרוניים המאחסנים פרטי אשראי.

פריצה לאתרכם יכולה להתבצע על ידי האקרים שונים, דרך שימוש בתוכנות זדוניות או דרך תוספים ופלאגינים שונים (בדרך כלל חינמיים). חבלה באתר יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות, ביניהן פגיעה במהירות האתר ובזמן טעינתו, או שינוי של תוכן האתר בהתאם לרצונות הפורצים שיכולים בנוסף להטמיע קישורים שונים ומסוכנים באתרכם.

מעבר לזליגת מידע וחבלה באתר, פריצה לאתר יכולה להשפיע לרעה גם על המוניטין של בעל העסק ועל הקידום האורגני של האתר בגוגל. האתר עלול להיכנס לרשימה שחורה ולהיעלם לגמרי מתוצאות החיפוש!

האם תוכלו לדעת אם אתרכם נפרץ?


על מנת להיות ערים למצב בו פרצו לאתרכם יש להיות במעקב שוטף על המתרחש בו. זאת משום שרק אחוז קטן מאתרים שנפרצים מקבלים על כך התראה מגוגל. יש באפשרותכם לברר האם פרצו לאתר שלכם על ידי הקלדה בשורת החיפוש “כתובת האתרsite:”. במידה ופרצו לאתרכם תופיע בגוגל האזהרה “ייתכן שאתר זה נפרץ” בסמוך לאתר.

site:youweb.com

כיצד מתמודדים עם פריצה לאתר?
אירוע מסוג זה מחייב תגובה מידית ויעילה. תחילה יש לפנות לספק שירותי האחסון ולברר אודות גיבוי לאתר. בנוסף יש לעדכן כלל רכיבי וקבצי האתר ולהגדיר מחדש את כל הסיסמאות וכתובות הדוא”ל.

איך ניתן להפחית את הסיכוי לפריצה?
עבודה עם חברת אחסון אתרים מקצועית וותיקה תסייע לכם לדאוג לאבטחה השוטפת של האתר, זאת בשל שימוש בשרתים מאובטחים ((https://, במערכות בקרה מתקדמות ובשל הידע והניסיון של אנשי המקצוע, שיודעים כיצד להתמודד עם פריצות בצורה המידית והיעילה ביותר. נושא חשוב נוסף הוא שמירה על סודיות ושימוש בסיסמאות חזקות. יש להשתמש בסיסמאות הכוללות מעל ל-8 תווים, המורכבים ממספרים, אותיות קטנות ואותיות גדולות.

he_ILעִבְרִית
דילוג לתוכן