איך בלוקצ'יין יכול לשנות את קידום האתרים ?

איך בלוקצ'יין יכול לשנות את קידום האתרים ?

הקדמה קידום אתרים ובלוקצ'יין

אז מה זה בכלל בלוקצ'יין? בכמה מילים, בלוקצ'יין הוא בעצם ספר דיגיטלי בלתי ניתן לשינוי שרושם או מאחסן עסקאות כלכליות או כל אירוע מוחשי שזקוק לקבלה מוחלטת ובלתי ניתנת לשינוי. יש להפריד בין טכנולוגיית הבלוקצ'ין לבין מטבעות קריפטו.

קישורים כובע שחור

לבלוקצ'יין יש את הפוטנציאל לכבות לחלוטין את תופעת קישורים של הכובע השחור. איך הבלוקצ'יין יעשה את זה, אתם שואלים? באמצעות קישורים חכמים. קישורים חכמים הם קישורים אשר  עובדים באופן מידי ותמידי. מתי, איך ולמה הופץ הקישור? באמצעות מה שנקרא חוזה חכם. מטבע האיטריום הוא בעצם "חוזה חכם".  ניתן ליצוק לו פקודות אינטרנטיות ע"י קול.

שקיפות

נושא השקיפות ישנה דרמטית את כול נושא האינטרנט. מרמת מנוע החיפוש גוגל לרמת המפרסמים ואפילו עד לרמת מסחר הaffiliate.  השקיפות האינטרנטית יכולה לפגוע בהכנסות של חברות ענק מכיוון שהמשתמש יכול לעקוב בכל רגע נתון מה קרה עם הקישור שלו, ומנגד הספקים יוכלו לשלם עמלות באמצעות חוזים חכמים. לכן כל רשת הaffiliate  תצטרך להשתנות בעתיד ולהתאים את עצמה לבלוקצ'יין. כמו כן חברות יוכלו לעקוב אחרי משלוחים, אחרי כספים, לפצות את הלקוח באופן מידי ולשפר את רמת השירות והזמינות שלהם.

הונאות קליקים - קליקים מזויפים

ידוע שחלק מהמימון הולך באיזור ה 20% מהתנועה הממומנת בגוגל אלה קליקים שהלכו לאוויר. אמנם יש היום רובוטים שמנסים להשתלט על הונאות הקליקים או על הקליקים הכפולים, אך הם לא יעילים ברמת ה100%. החוזה החכם של רשת הבלוקצ'יין יוכל לזהות משתמשים באופן ייחודי (unique)  ולהציג להם רק את מה שהמפרסם או מנוע החיפוש רוצה. מנגד המידע על הבלוק נגיש לכל וזה הרעיון בעצם בטכנולוגיה מבוזרת.

צמצום הונאות מסחר

צמצום הונאות המסחר באמצעות חוזים חכמים אשר יעבדו בצורה שהלקוח ישלם רק שהמוצר יגיע אליו. לדוגמא: הזמנתם מאמר מערן פיקסר באמצעות חוזה חכם. ברגע שהמאמר יעלה לרשת אנו נקבל את התשלום (באמצעות הגדרת החוזה החכם דרך מילות מפתח, קישור ועוד).

שיפור מחקר מילות המפתח

לבעלי עסקים ומקדמי אתרים מקצועיים איתור וחיפוש מילות מפתח באינטרנט היא משימה יום-יומית. מערכת קידום אתרים שתעבוד על בסיס בלוקצ'יין תוכל לעקוב אחר מיקומי מילות המפתח על מגוון רחב של תרחישים בלי בעיה בכלל ומכיוון שלא ניתן לשנות את רשת הבלוקצ'יין התוצאה תהיה מדויקת ותדרוש ניתוח מינימלי.

אמינות

זה לא סוד שאין אמינות בין ממשלות לאזרחים, בעלי עסקים ללקוחות וכן הלאה. רשת הבלוקצ'יין תפתור את הבעיה במהירות. כולנו נהיה חופשיים לגשת למידע שלנו ונפתור את עניין הריכוזיות בעולם. 

בלוקצ'יין - ביטקוין הזהב של האינטרנט

נכון להיום המון אנשים משתמשים במונח בלוקצ'יינג וביטקוין כאילו יש להם את אותה משמעות.  הנחה זאת שגויה מהיסוד מכיוון שבלוקצ'יין היא הטכנולוגיה וביטוקין הוא בסך הכל מטבע שאי אפשר לעשות איתו כלום חוץ מלקנות משהו כמו מטבע פיאט אחר. לכן אני ממליץ לכם לחקור את טכנולוגיית הבלוקצ'יין במיוחד כמקדמי אתרים או בעלי עסקים בעידן המודרני. לא רחוק היום שבלוקצ'יין יהיה שזור בפה של מיליוני משתמשים בעולם. כמו שהאינטרנט החל את דרכו בשנות ה90, אך הפריצה הגדולה באה כמה שנים אחרי.

מה ההבדל בין בלוקצ'יין לביטקוין?

ביטקוין הוא לא בלוקצ'יין

 לצורך הדיון שלנו, נשווה את זה למכשיר סלולר שיש בו הרבה אפליקציות. דמיינו את אפליקציית איזי או וייז מתוך מכשיר האנדרואיד או האייפון שלכם. קוד המקור הוא של מפתח הסלולר אבל כולם יכולים לפתח אפליקציות על הקוד הזה, שיתאים. נכון שהביטקוין הוא המטבע המבוזר המוכר בעולם בשל המסתוריות שלו, הטכנולוגיה החדשה והגבלת כמות המטבעות. למרות זאת יש לעשות הפרדה בין מטבעות מבוזרים לבלוקצ'יין. ההבחנה חשובה עד מאוד מכיוון שכל אחד יכול להקים לעצמו בלוקצ'יין. הכוונה היא שהבלוקצ'יין שסטושי הקים מיועד לביטוקין בלבד. עקרונית בנק ישראל יכול להקים לעצמו בלוקצ'יין שבנק ישראל יאשר את הטרנזקציה הראשונה על הבלוק ולאחריו יצטרפו בנק לאומי, מזרחי, ושאר הבנקים. יתרה מכך, הרגולטור על הביטוח יכול להפעיל לעצמו בלוקצ'יין עם חברות הביטוח בישראל.

אז לענייננו- ביטקוין הוא מטבע או לא?  תלוי את מי שואלים. לפי רגולטורים מסוימים הביטקוין נחשב כנכס ממש כמו מניה בבורסה, שהדבר מעט לא הגיוני,  כי אני לא יכול ללכת עם מניה של טבע ולקנות מחשב. לעומת זאת עם ביטקוין אני יכול. בחלק מהמדינות הביטקוין הוא לא חוקי בכלל,  ובחלק מהמדינות הוא הוצהר כמטבע לכל דבר. יתרה מכך חלק ממדינות העולם אימצו את טכנולוגיית הבלוקצ'יין למטבעות מבוזרים ברמת הממשל, והם עושים את כל הפעולות באמצעות רשת הבלוקצ'יין. ניתן אפילו לקבל אזרחות דיגיטלית מממשלות מסוימות, להקים עסקים בעולם ולהיות אזרח גלובלי( גילוי נאות- כותב המאמר מחזיק באזרחות אינטרנטית).

לסיכום, לחשוב  שאני יודע מה יהיה בעתיד זה לחיות בסרט, ואני לא שם. אך לדעתי כל נושא מנועי החיפוש, קידום האתרים, והאינטרנט ייאלץ, בין אם הוא רוצה או לא, להשתמש בטכנולוגיה מבוססת בלוקצ'יין ורוב הסיכויים גם בינה מלאכותית.

אני מאמין שככל שטכנולוגיית הבלוקצ'יין תתפתח עם הזמן, בניית אתרים וקידום אתרים ישתנו גם כן. מקדמי ובוני האתרים יצטרכו להתאים את עצמם על בסיס קבוע לא רק למנועי חיפוש. תחשבו כמה דאטה הבלוקצ'יין יכול לאחסן לעומת מערכת "תשלומים" סגורה כגון בנק.

Facebook
LinkedIn

רוצה גם ? צור איתנו קשר

דילוג לתוכן